Tematyczne oferty specjalne

Dla fanów historii

Stowarzyszenie Centrum Słowian i Wikingów Wolin – Jomsborg – Vineta

Stowarzyszenie Centrum Słowian i Wikingów Wolin – Jomsborg – Vineta organizuje corocznie:

  • warsztaty majowe
  • warsztaty archeologii eksperymentalnej
  • festiwal Słowian i Wikingów

WikingowieWikingowieJarmark

Średniowieczny Kołobrzeg

Corocznie w maju odbywa się w naszym mieście festyn historyczny w rocznicę nadania praw miejskich. To już ponad 750 lat…

Podczas trzech dni (piątek-sobota-niedziela) zarówno mieszkańcy, jak i turyści oraz kuracjusze mają jedyną w roku okazję poczuć się w Kołobrzegu-jak w średniowiecznym grodzie.

Wzdłuż ul.Dubois, i okalających ją parków rozstawiają swoje stanowiska pracy wszelkiej maści rzemieślnicy i na oczach ludzi produkują wszystko to, co było niezbędne do pracy i codziennego życia w XIII, XIV i XV wieku.

Oczywiście robią to ręcznie, ubrani w repliki średniowiecznych strojów.

Ale nie samą pracą człowiek żyje! Stąd i tańce, zabawy, gry, muzyka z epoki, a przede wszystkim oryginalna i żywa lekcja historii dla ludzi od 2-100 lat!

Dla kochających zimę

Międzynarodowe spotkania morsów

Stało się już tradycją, że MORSY spotykają się w Mielnie (nieopodal Koszalina) zawsze 14 lutego. Jest to dzień zakochanych – w tym wypadku zakochanych w morzu bałtyckim. Dokładnie 14 lutego 2010 roku MORSY pobiły rekord Guinessa, który został oficjalnie wpisany do Księgi Rekordów Guinessa. Jednocześnie bowiem w morskiej kąpieli wzięło udział 1470 osób.

Oprócz miłośników zimowych kąpieli na plażę przychodzą w tym dniu tłumy turystów i okolicznych mieszkańców, aby spod puchowej kurtki i szalika na własne oczy zobaczyć jak to jest możliwe? Wszystkich przybywających wita pierwszy i jedyny w Polsce pomnik morsa, który odsłonięty został podczas ostatniego, VII zlotu miłośników zimnych kąpieli.

Kuligi

Zima w Kołobrzegu

Kuligi organizowane są w Kołobrzegu przez dwie firmy, które dysponują stajnią, zaprzęgami oraz saniami.

W zależności od Państwa upodobań trasa kuligu może wieśc przez Kołobrzeski Las lub przez polany, leśne drogi i zabudowania należące do Wioski Indiańskiej –Dzikiego Zachodu w Zielenienie

Wyprawa do Berlina na Weinachtsmarkt – czyli jarmarki adwentowe

W całych Niemczech od dziesiątków lat w okresie przed Bożym Narodzeniem organizuje się typowe jarmarki przedświąteczne-noszące nazwę jarmarków adwentowych.

Z racji bliskości granicy z Berlinem corocznie mamy okazję uczestniczyć w tej magicznej i niepowtarzalnej atmosferze zakupów.

W powietrzu unosi się zapach pierników, grzanego wina, a miasto przystrojone tysiącami lampek nabiera odświętnego charakteru.

Wyprawę na Weinachtsmarkt można połączyć ze zwiedzaniem Berlina.

Dla wilków morskich

Dwu lub trzy dniowe pakiety wędkarskie

W skład których wchodzi:

  • Zakwaterowanie w hotelu
  • Wyżywienie (śniadania i obiadokolacje)
  • Dwa rejsy wędkarskie

Zainteresowane tą formą rekreacji osoby proszę o informację drogą mailowa lub telefoniczną – skontaktuję Państwa z organizatorami takiej formy wypoczynku.

Rejs na duńską wyspę Bornholm

Jednodniowe wycieczki z Kołobrzegu, który posiada bezpośrednie połączenie promowe z Bornholmem, odbywają się kilka razy w tygodniu.

Osoby zainteresowane rejsem i zwiedzaniem tej malowniczej wyspy proszę o informację mailową lub telefoniczną -skontaktuję Państwa z biurem turystycznym, specjalizującym się w organizacji wyjazdów na Bornholm.

BornholmBornholmBornholm